پلاگین وردپرس

پلاگین های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

افزونه های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

همان طور که می‌دانید، وردپرس (WordPress) یکی از مشهورترین و پرکاربردترین سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) می‌باشد که می‌توان از آن به عنوان وبلاگ های ساده استفاده نموده و یا می‌توان وب سایت‌های حرفه‌ای با اهداف مختلف راه اندازی نمود. امروزه طراحان وب بیشتر از پیش تمایل به استفاده از ابزارهای از پیش طراحی شده و یا قالب‌های آماده را دارند. برخی از پلاگین‌ها و ابزارهای مورد استفاده وردپرس رایگان بوده و برخی دیگر با پرداخت هزینه همراه می باشند. در واقع تعداد کسانی که برای اهداف خاصی، قالب‌های (Themes) خاصی ایجاد می‌کنند، انگشت شمار می‌باشند.

با توجه به استفاده روزافزون از قالب‌ها (Themes) و افزونه‌های (Addons) از پیش طراحی شده، امکان مخفی شدن کدهای آلوده، backdoor ها، حفره‌های امنیتی (loopholes) و در نتیجه‌ی آن هک شدن سایت شما دور از انتظار نمی‌باشد. همچنین گاهی اوقات نیز پیوندهایی (backlinks) به آدرس‌های مورد نظر هکرها در لابه لای کدهای اصلی سایت قرار داده می‌شود؛ این در حالی است که کاربران عادی ممکن است هیچ گاه از وجود چنین کدهای مخربی در سایت باخبر نشوند.

لذا با توجه به این که هکرها همواره درصدد یافتن راه‌های نفوذ به سایت‌های مختلف هستند، وب سایت شما اکیدا نیاز به ایجاد دیوارهای امنیتی در مقابل چنین حملاتی داشته و می‌بایست نسبت به ایمن نمودن هر چه بیشتر سایت خود اقدام نمایید.

با توجه به موارد بالا و نیاز مبرم به ایمن نمودن سایت ها، استفاده از پلاگین های امنیتی از حیاتی‌ترین نیازهای هر وب سایت وردپرس می‌باشد؛ لذا در اینجا بر آن شدیم که به معرفی اجمالی بهترین پلاگین‌های امنیتی وردپرس می‌پردازیم.

برخی از مشهورترین و قدرتمندترین پلاگین های امنیتی وردپرس به شرح زیر می باشند:

1- پلاگین TAC یا Theme Authenticity Checker

پلاگین TAC پلاگین امنیتی وردپرس بوده و که جهت اسکن نمودن فایل های اصلی قالب (Theme) وردپرس بکار رفته و کلیه کدهای مخرب موجود در قالب‌های نصب شده روی وردپرس را مشخص می‌نماید. این کدهای مخرب شامل لینک‌های پایین صفحات وب و کدهای Base64 باشند.

پس از شناسایی کدهای مخرب، نام قالب و مسیر فایل مربوطه بهمراه شماره خط کد مخرب و قسمتی از آن نمایش داده می شود که براحتی می‌توان آن را آنالیز و حذف نمود.

جهت دانلود پلاگین امنیتی TAC کلیک نمایید.

افزونه های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

2- پلاگین Exploit Scanner

پلاگین امنیتی Exploit Scanner جهت اسکن نمودن کلیه فایل ها و دیتابیس سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد و قادر است هر چیزی مشکوکی را روی سایت شما شناسایی نموده و نمایش دهد.

هنگام استفاده از پلاگین Exploit Scanner توجه نمایید که این پلاگین امنیتی وردپرس، از حمله هکرها به سایت شما جلوگیری نمی کند؛ همچنین فایل های مخرب را نیز حذف نمی نماید بلکه تنها به مدیر سایت جهت شناسایی و تشخیص فایل های آلوده کمک می کند و سپس ادمین می بایست نسبت به حذف فایل های آلوده به صورت دستی اقدام نماید.

جهت دانلود پلاگین امنیتی Exploit Scanner کلیک نمایید.

افزونه های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

3- پلاگین Sucuri Security

پلاگین Sucuri یکی از مشهورترین پلاگین های امنیتی وردپرس جهت اسکن بدافزارها (Maleware) می‌باشد. مهمترین ویژگی‌های پلاگین Sucuri، مانیتور نمودن کلیه فایل‌های آپلود شده در وردپرس، مانیتورینگ بلک لیست‌ها (Blacklsts)، هشدارهای امنیتی و غیره می‌باشد.

حتی شما می‌توانید از نسخه رایگان و دسترسی از راه دور (remote malware scanning) پلاگین امنیتی Sucuri جهت اسکن بدافزارها یعنی Sucuri SiteCheck Scanner نیز استفاده نمایید.

همچنین این پلاگین شامل افزونه‌ی فایروال (Firewall) قدرتمندی نیز می‌باشد که با تهیه و استفاده از آن می‌توانید سایت خود را در مقابل حملات هکرها ایمن تر نمایید.

ویژگی‌های کلیدی Sucuri Security

 • مانیتور یکپارچه و به تمام معنا فایل‌ها
 • شامل توابعی برای بازیابی وبسایت شما از حملات
 • برخوردار از طیف گسترده ای از علائم هشدار دهنده
 • اسکن اطلاعات جهت یافتن آسیب‌پذیری‌ها و فایل‌های مخرب
 • اتصال به دیتابیس مهمترین مراجع امنیتی دنیا جهت مانیتور وضعیت وبسایت‌ها در آن‌ها:
  Sucuri Labs
  Google Safe Browsing
  Norton
  AVG
  Phish Tank
  ESET
  McAfee Site Advisor
  Yandex
  SpamHaus
  Bitdefender

جهت دریافت پلاگین امنیتی Sucuri Security کلیک نمایید.

افزونه های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

4- پلاگین Anti-Malware

پلاگین امنیتی Anti-Malware قادر است ویروس‌ها، تهدیدها (threats) و سایر فعالیت های مخرب را روی سایت‌های وردپرس شناسایی نموده و آن‌ها را حذف نماید.

از جمله برخی از قابلیت‌های مهم آن، امکان سفارشی سازی اسکن، اسکن کامل سایت، اسکن سریع، حذف خودکار تهدیدهای امنیتی روی سایت وردپرس و غیره می‌ باشد. امکان تهیه نسخه رایگان پلاگین Anti-Malware از gotmls می‌باشد.

جهت دریافت پلاگین امنیتی Anti-Malware کلیک نمایید.

افزونه های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

5- پلاگین WP Antivirus Site Protection

پلاگین WP Antivirus Site Protection از دیگر پلاگین‌های امنیتی جهت اسکن قالب‌های وردپرس و تمامی فایل‌های آپلود شده روی سایت می‌باشد.

مهمترین قابلیت این پلاگین، امکان اسکن تک تک فایل‌های آپلود شده، آپدیت نمودن مرتب دیتابیس‌های ویروسی، حذف کلیه بدافزارها، ارسال هشدارها و پیغام‌های امنیتی توسط ایمیل و غیره می‌باشد.

جهت دریافت پلاگین امنیتی WP Antivirus Site Protection کلیک نمایید.

افزونه های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

6- پلاگین AntiVirus for WordPress

پلاگین AntiVirus for WordPress یکی از پلاگین های محافظتی وردپرس بسیار راحت و ساده می‌باشد و برای اسکن نمودن قالب‌های نصب شده وردپرس و یافتن کدهای مخرب مناسب می‌باشد.

با استفاده از این پلاگین، در پنل ادمین وردپرس هشدارهای مربوط به کدهای مخرب نمایش داده می‌شوند. همچنین پلاگین AntiVirus for WordPress بصورت روزانه قالب ها را اسکن نموده و در صورت یافتن موارد مشکوک آن را به ادمین سایت، ایمیل خواهد کرد. همچنین امکان قرار دادن سایت شما را در لیست whitelist ها نیز فراهم می‌نماید.

جهت دریافت پلاگین امنیتی AntiVirus for WordPress کلیک نمایید.

افزونه های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

7- پلاگین Quttera Web Malware Scanner

پلاگین امنیتی Quttera Web Malware Scanner جهت اسکن وب سایت در مقابل حملات تزریق کدهای مخرب (malicious code injection)، ویروس ها، کرم ها (worms)، بدافزارها (malware)، تروجان ها (Trojan horses) و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین پلاگین Quttera Web Malware Scanner ویژگی‌های خوبی نظیر موارد زیر را نیز در اختیار ادمین سایت قرار می‌دهد:

 • اسکن و شناسایی بدافزارهای (malware) ناشناخته
 • وضعیت بلک لیست‌ها (blacklist)
 • شامل موتورهای اسکن با هوش مصنوعی (artificial intelligence)
 • شناسایی لینک‌های خارجی (external links)
 • و غیره

نسخه رایگان این پلاگین نیز عرضه شده است. جهت دریافت پلاگین امنیتی Quttera Web Malware Scanner کلیک نمایید.

افزونه های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

8- پلاگین Wordfence

از دیگر پلاگین های امنیتی، پلاگین Wordfence می‌باشد. در واقع این پلاگین نقش دفاعی در مقابل تهدیدات سایبری (cyber threats) دارد.

پلاگین Wordfence قابلیت‌های بسار خوبی را جهت حفاظت آنی و بی درنگ (real-time protection) در مقابل حملات شناخته شده، اسکن backdoors های شناخته شده و نیز مسدود نمودن کلیه شبکه‌های مخرب (malicious network) را در صورت شناسایی آن ها، ارائه می‌دهد.

ویژگی های کلید Wordfence Security

 • پیاده سازی فایروال در بستر وبسایت جهت مقابله بهتر با تهدیدات امنیتی رایج
 • محدودیت برای افراد یا شبکه‌های خاص در برابر حملات شناخته شده
 • الزام به رعایت نکات امنیتی بسیار قوی برای صفحه لاگین
 • اسکن اطلاعات بمنظور یافتن تهدیدات امنیتی شناخته شده
 • قابلیت پشتیبانی همزمان از چند سایت وردپرسی
 • مانیتور بلادرنگ بازدیدکنندگان با درج اطلاعات شبکه مورد استفاده
 • امکان مشاهده فعالیت ربات‌های گوگل
 • ارائه گزارش لاگین‌های انجام شده
 • تعمیر فایل‌های آسیب دیده

جهت دریافت پلاگین امنیتی Wordfence کلیک نمایید.

افزونه های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

9- پلاگین Wemahu

پلاگین امنیتی Wemahu، از دیگر پلاگین های قدرتمند وردپرس جهت شناسایی کدهای مخرب در فایل ها و قالب‌های سایت وردپرس می‌باشد.

با استفاده از پلاگین Wemahu شما قادر خواهید بود فایل‌هایی که تغییر یافته اند را مانیتور نموده و همچنین امکان زمان بندی سایت جهت اسکن با این پلاگین میسر می شود و نتایج اسکن برای ادمین سایت ایمیل خواهد شد.

جهت دریافت پلاگین امنیتی Wemahu کلیک نمایید.

افزونه های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

10- پلاگین 6Scan Security

پلاگین امنیتی دیگر 6Scan Security می‌باشد که امکانات متعددی نظیر اسکن سایت، بکاپ گیری اتوماتیک، فایروال‌های دینامیکی (dynamic firewall)، آنالیز زنده سایت و غیره را فراهم می‌کند.

برخلاف پلاگین‌های امنیتی دیگر، پلاگین 6Scan Security از الگوریتم‌های پیچیده ای جهت شناسایی و برطرف نمودن مشکلات امنیتی سایت استفاده می‌کند.

جهت دریافت پلاگین امنیتی 6Scan Security کلیک نمایید.

افزونه های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

11- پلاگین Centrora

پلاگین Centrora از دیگر پلاگین های امنیتی مشهور و قدرتمند سیستم مدیریت محتوا وردپرس می‌باشد. از مزایای این پلاگین این است که می تواند از حملات احتمالی و هک شدن سایت وردپرس جلوگیری نماید.

با استفاده از پلاگین Centrora امکان شناسایی و کشف کدهای مخرب مخفی شده، تزریق دیتابیس (SQL injection)، تهدیدات امنیتی، اسپم ها و یا هر نوع آسیب پذیری دیگر فراهم می‌شود.

همچنین امکان ارسال هشدارهای امنیتی به ادمین سایت توسط ایمیل را نیز دارا است و شامل ابزارهای مفید دیگری نظیر آنتی اسپم ها (AntiSpam) و مدیریت IP (IP Management) نیز می باشد.

جهت دریافت پلاگین امنیتی Centrora Security کلیک نمایید.

افزونه های امنیتی وردپرس ، بالا بردن امنیت سایت

نتیجه گیری
باید بدانید که پلاگین های امنیتی تنها راه محافظت از اطلاعات وبسایت نیستند. با این حال پلاگین های معرفی شده، برترین‌ها در حوزه امنیت هستند که در تامین امنیت به شما کمک می‌کنند.

حالا که از ویژگی‌های هر پلاگین مطلع شدید، چطوره که آن ها را تست کنید و تجربیاتتون رو از طریق بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

الان وقتشه!

جهت مشاوره و ساخت طراحی سایت حرفه ای و بهینه سازی سایت و تولید محتوا تماس بگیر

نویسنده

مدیر سایت

حمیده عابدی کارشناس کامپیوتر رشته نرم افزار هستم و مشغول کار در در زمینه طراحی سایت با وردپرس و آشنا به سئو و بهینه سازی سایت، تولید محتوا، برنامه نویسی HTML, CSS هستم.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *