پلاگین وردپرس

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در سایت وردپرس به خوانندگان شما کمک می‌کند تا بهترین محتوا را پیدا کرده و آمار بازدید صفحه (Pageviews) شما افزایش پیدا کند. با استفاده از افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب مرتبط در وردپرس می‌توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

وردپرس محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان است که اگر اقدام به طراحی سایت با وردپرس کرده اید، افزونه های آن قابلیت های زیادی در اختیار شما قرار می‌دهند.

یکی از راه هایی که می توانید به خوانندگان خود کمک کنید تا نوشته های شما را پیدا کرده و زمان بیشتری در سایت سپری کنند این است که آخرین نوشته ها و مطالب مرتبط با متنی که در حال مطالعه آن هستند را برای آنها هایلایت و برجسته کنید. این امر به ویژه برای بازدیدکنندگان جدید که با ساختار سایت شما آشنایی ندارند، اهمیت بیشتری دارد.

اگر مطالب زیادی در وب سایت خود دارید، خوانندگان باید وقت و انرژی زیادی برای پیدا کردن مطلب مورد نظر خود در بایگانی سایت شما صرف کنند. واقعیت این است که آنها این کار را انجام نمی‌دهند و قبل از اینکه نوشته کاربردی و جالب شما را بخوانند، سایت را ترک می‌کنند.

وردپرس به صورت درون ساخته ابزارکی برای نمایش پست های اخیر در ناحیه ساید بار و دیگر نواحی ابزارک سایت شما دارد. اما تنظیمات و کنترل ابزارک پیش فرض وردپرس بسیار محدود است. همچنین گزینه‌ای برای نمایش مطالب و پست های مرتبط شما ندارد.

افزونه های بسیار زیادی در وردپرس وجود دارد که روند معرفی کردن و نمایش مطالب مرتبط و جدیدترین نوشته های شما را آسان می‌کنند و می‌توانید کنترل بیشتری در نحوه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب مرتبط در نوار کناری و سایر نواحی ابزارک های سایت وردپرس شما ارائه می دهند. شما می توانید تصاویر شاخص، انواع پست های سفارشی، فیلتر کردن نوشته ها بر اساس دسته یا لیست سایر نوشته های همان نویسنده را به نمایش بگذارید.

در این مقاله ابتدا بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس را معرفی می‌کنیم و توضیح مختصری درباره هریک خواهیم داد سپس بهترین افزونه های نوشته های مرتبط وردپرس را معرفی می‌کنیم.

معرفی بهترین افزونه ها نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس

Advanced Random Posts Widget (بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس)

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

افزونه Advanced Random Posts Widget یک افزونه رایگان و از جمله بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها در وردپرس است که آخرین نوشته های سایت شما را در سایدبار یا در مناطق دیگر سایت با استفاده از شورت کد نشان می‌دهد.

این افزونه علاوه بر نمایش آخرین نوشته ها، این قابلیت را دارد که نوشته های تصادفی را نیز نشان دهد. اما در عین حال می‌توانید انتخاب کنید که کدام نوشته ها به صورت تصادفی نشان داده شوند. این تنظیمات به شما اجازه سفارشی سازی محتوای ابزارک را می‌دهد که شامل پشتیبانی از انواع پست های سفارشی، برچسب های سفارشی، نمایش تصاویر بندانگشتی و خلاصه نوشته ها است.

با نصب افزونه Advanced Random Posts Widget در سایت خود، هر بار که یک بازدید کننده وارد سایت شما می‌شود یا صفحه جدیدی را در وب سایت شما بارگذاری می‌کند، یک لیست تصادفی از نوشته ها را در سایدبار سایت مشاهده می‌کند. به این ترتیب با مطالب مختلف سایت شما آشنا می‌شود.

Top 10 (بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس)

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

افزونه Top 10 یکی از بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس است که همانطور که از نامش مشخص است، نوشته های برتر وبلاگ شما را براساس ترافیک روزانه یا ترافیک کلی در یک طرح بندی حرفه ای نشان می‌دهد.

این افزونه شامل یک ابزارک سایدبار برای نمایش نوشته های محبوب است و همچنین یک شمارنده درون ساخته دارد که تعداد بازدیدها را برای هر نوشته ردیابی کرده و آنها را براساس محبوبیت شان مرتب سازی می‌کند.

شما می توانید ابزارک را در پیشخوان وردپرس خود شخصی سازی کنید تا با سایت شما مطابقت داشته باشد. همچنین می توانید از CSS سفارشی برای استایل دهی بیشتر به لیست استفاده کنید.

افزونه Top 10  به صورت خودکار اولین تصویر نوشته را به عنوان تصویر بندانگشتی نشان می‌دهد اما شما می‌توانید تصویر بندانگشتی دیگری را با وارد کردن آدرس URL آن تنظیم کنید.

این افزونه علاوه بر پشتیبانی ابزارک، پشتیبانی شورت کد را نیز ارائه می دهد. Top 10 دو شورت کد را به شما ارائه می‌دهد. یکی از این دو شورت کد برای نشان دادن لیست محبوب ترین پست ها و دیگری برای نشان دادن تعداد بازدیدها در نظر گرفته شده است.

Top 10 دارای یک سیستم کش کردن درون ساخته است تا از منابع کمتری استفاده شود. همچنین با بهترین افزونه های کش وردپرس مانند افزونه W3 Total Cache و افزونه WP Super Cache به خوبی سازگار است.

WordPress Popular Posts

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

افرونه WordPress Popular Posts با بیش از 300 هزار نصب فعال و کسب امتیاز 4.5 از 5 یکی از محبوب ترین و بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس است.

استفاده از این افزونه بسیار آسان است و به شما اجازه می‌دهد یک محدوده زمانی دلخواه برای نمایش نوشته های محبوب خود انتخاب کنید. از آنجا که شما می توانید چندین لیست جداگانه در افزونه WordPress Popular Posts ایجاد کنید، امکان این را دارید که کارهای جالب دیگری مانند ایجاد لیست های جداگانه برای نوشته هایی که همیشه محبوب هستند و همچنین محبوب ترین نوشته های قدیمی ایجاد کنید.

شما می توانید تصاویر بندانگشتی و گلچین شده را در لیست خود قرار دهید و همچنین گزینه های مرتب سازی سفارشی برای رتبه بندی محبوب ترین نوشته های خود براساس موارد زیر را تنظیم کنید:

 • کامنت ها
 • بازدیدهای کلی
 • میانگین بازدیدهای روزانه

افزونه WordPress Popular Posts برای اینکه بتوانید گزینه های مرتب سازی را به شما ارئه دهد، ترافیک هریک از نوشته های درون سایت شما را ردیابی می کند.

WordPress Popular Posts با هر نوع پست سفارشی که بخواهید کار می‌کند. همچنین دارای قابلیت چند ابزارکی است یعنی شما می‌توانید یک ابزارک را چندین بار در یک سایدبار یا چند ساید بار مختلف استفاده کنید. همچنین می‌توانید CSS سفارشی خود را اعمال کرده و تصاویر بندانگشتی نوشته ها، گلچین ها، نویسنده، تعداد کامنت ها، تعداد بازدیدها و بسیاری موارد دیگر را نشان دهید.

Jetpack

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

Jetpack یکی از بهترین افزونه های وردپرس است که توسط تیم Automattic (تیم توسعه دهنده وردپرس) ساخته شده است. این افزونه مجموعه بزرگی از ویژگی ها را ارائه می‌دهد. یکی از این ویژگی ها ماژول Top Posts & Pages Widget است که با استفاده از آن می‌توانید محبوب ترین نوشته های خود را نشان دهید.

این افزونه به صورت پیش فرض به شما امکان می‌دهد نوشته های محبوب یا نوشته هایی که بیشترین ترافیک را در طول 48 ساعت گذشته داشته اند را نشان دهید.

Jetpack یک ماژول Extra Sidebar Widgets دارد که می‌توانید آن را با رفتن به مسیر Jetpack » Settings در پیشخوان وردپرس فعال کنید. با فعال کردن این ماژول ابزارک Jetpack در مسیر نمایش » ابزارک های پیشخوان وردپرس نشان داده می‌‌شود و می‌توانید آن را در هر سایدباری که بخواهید استفاده کنید.

شما می‌توانید ابزارک را طوری تنظیم کنید که تا ده آیتم شامل نوشته ها، برگه ها یا رسانه را به صورت یک لیست متنی، لیست تصویر یا شبکه تصویری نشان دهد.

ابزارک می‌تواند در نوشته ها و برگه ها با استفاده از یک شورت کد نشان داده شود و شامل پارامتری برای تغییر دادن گزینه ها نیز هست.

WP Tab Widget

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

WP Tab Widget یکی دیگر از بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس است که مجموعه ای از تب هایی که می‌توانید در ساید بار خود از آنها استفاده کنید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

شما می توانید هریک از تب های ارائه شده توسط ابزارک شامل نوشته های محبوب، آخرین نوشته ها، نظرات و برچسب ها را نمایش دهید.

همچنین می‌توانید تعداد نوشته ها برای نمایش را تنظیم کنید، صفحه بندی  را فعال کنید و نوع اطلاعات ارسالی (تاریخ نوشته، تصاویر بندانگشتی نوشته ها، تعداد کامنت ها و گلچین ها) را تنظیم کنید. همچنین می‌توانید CSS را سفارشی کنید تا در صورت لزوم تطابق بیشتری با قالب سایت خود ایجاد کنید.

این افزونه بسیار سبک طراحی شده است و محتوا را در صورت تقاضا بارگیری می‌کند. همچنین دارای یک سیستم کش داخلی است.

Recent Posts Widget With Thumbnails (بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس)

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

Recent Posts Widget With Thumbnails یکی از بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها در وردپرس است که با بیش از 100000نصب فعال و کسب امتیاز 4.8 از 5 یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس نیز هست.

این افزونه به شما کمک می‌کند آخرین نوشته های وبلاگ خود را همراه با عناوین نوشته ها، تصاویر بندانگشتی، گلچین ها، نویسندگان، دسته ها، تاریخ انتشار و موارد دیگر لیست کنید.

برخی از ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • سبک وزن، ساده و مؤثر است
 • با افزونه Elementor به خوبی ادغام شده است و در آن کار می‌کند.
 • به بسیاری از زبان ها ترجمه شده است.

این افزونه تنها در ناحیه ابزارک ها کار می کند بنابراین اگر می‌خواهید روش های نمایش آخرین محتواهای خود در ساید بار و سایر نواحی ابزارک ها را افزایش دهید، افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

Most and Least Read Posts Widgets (بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس)

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

این افزونه با ارائه لیستی از کمتر خوانده شده ترین نوشته های سایت، پیچشی جالب در نمایش محبوب ترین نوشته ها ایجاد می‌کند. این افزونه می‌تواند راه خوبی برای کمک به تقویت برخی از پست های کمتر خوانده شده شما باشد. 

استفاده از افزونه Most and Least Read Posts Widgets بسیار آسان است. این افزونه هیت های نوشته ها را ردیابی کرده و آنهایی که مربوط به خزنده های محبوب وب (مانند گوگل) و ادمین های سایت است را مستثنی می‌کند.

افزونه Most and Least Read Posts Widgets دو ابزارک در اختیار شما قرار می‌دهد. یکی برای نوشته های بیشتر خوانده شده و دیگری برای نوشته های حداقل خوانده شده. هریک از ابزارک های فوق را که به سایدبار خود اضافه کنید، می‌توانید تعداد نوشته های نمایش داده شده را سفارشی کنید.

این افزونه همچنین یک کد کوتاه را برای استفاده در نوشته ها و برگه ها ارائه می‌دهد و تمام گزینه ها برای آنها در دسترس است.

افزونه Most and Least Read Posts Widgets یک گزینه جالب دارد که شما را قادر می‌سازد نوشته ها را براساس کلمات خاصی در عنوان حذف کنید. بنابراین اگر پست های غیر روایی دارید که معمولاً با متن در عنوان آنها مشخص می‌شود (مانند [VIDEO])، می توانید آن ها را از رتبه بندی خود مستثنی کنید.

Recent Posts Widget Extended

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

Recent Posts Widget Extended یکی دیگر از افزونه های محبوب نمایش آخرین نوشته ها در وردپرس است که موفق به کسب امتیاز 4.7 از 5 شده و بیش از 200000 نصب فعال دارد. این افزونه ابزارک نمایش آخرین نوشته ها را به سایت شما اضافه می‌کند و با استفاده از شورت کد به شما امکان می‌دهد تا آخرین نوشته های خود را در نوشته ها و برگه های سایت وردپرسی تان نمایش دهید.

برخی از ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • امکان نمایش لیستی از آخرین نوشته ها همراه با تصاویر بندانگشتی، گلچین ها و تاریخ انتشار را می‌دهد.
 • کاربران می توانند یک برچسب خاص، چندین برچسب یا انواع پست ها را نمایش دهند.
 • به کاربر اجازه می دهد تا از طریق کد کوتاه و ابزارک، آخرین نوشته سفارشی، قابل انعطاف و فوق پیشرفته را نمایش دهد.
 • کراپ کردن بهتر تصویر را امکان پذیر می کند
 • گزینه ای را برای کاربران خود فراهم می کند تا خودشان URL عنوان را تنظیم کنند.
 • گزینه های “مطالعه بیشتر” و انواع پست را برای کاربران خود فراهم می کند.
 • تاریخ انتشار، تاریخ ویرایش و تعداد کامنت ها را نمایش می دهد.
 • می توانید آخرین مطالب را از همه دسته ها و برچسب ها یا دسته ها و برچسب های خاص یا چندین نوع دسته و برچسب نمایش دهید.
 • به شما امکان می دهد تا گلچینی از تصاویر بندانگشتی را با اندازه و طول قابل تنظیم نمایش دهید.
 • پشتیبانی عالی را به کاربران خود ارائه می دهد.

گزینه های تنظیم و کنترل افزونه Recent Posts Widget Extended به کاربران این امکان را می‌دهد تا آخرین نوشته را مطابق نیازهای خود بسازند. بنابراین، اگر می‌خواهید قابلیت انعطاف پذیری را برای سایت وردپرسی خود داشته باشید، افزونه Recent Posts Widget Extended مناسب شما است و می‌توانید تمام اطلاعات و خدمات مورد نیاز خود را بدست آورید.

WP Responsive Recent Post Slider

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

افزونه WP Responsive Recent Post Slider یک افزونه رسپانسیو و رایگان وردپرس است که به شما اجازه نمایش آخرین نوشته ها را در اسلایدهای زیبا می‌دهد. بنابراین اگر می‌خواهید تجربه خوبی برای بازدیدکنندگان سایت خود ایجاد کنید، این افزونه بهترین انتخاب برای شما است تا آخرین نوشته های سایت خود را نمایش دهید.

افزونه WP Responsive Recent Post Slider به کاربران خود اجازه می‌دهد تا آخرین نوشته های سایت شان را با استفاده از چهار طراحی زیبای اسلایدر به نمایش بگذارند.

برخی از ویژگی های افزونه WP Responsive Recent Post Slider عبارت است از:

 • نمایش تعداد نامحدودی اسلایدر نوشته وردپرس در یک نوشته یا برگه
 • ارائه مجموعه های مختلفی از گزینه ها شامل دسته، نوع ناوبری و محدویت
 • سازگار با بلوک کد کوتاه ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس
 • ارائه اندازه های متفاوت رسانه شامل بندانگشتی، متوسط، متوسط-بزرگ، بزرگ و تمام صفحه
 • ارائه اسلایدر تاچ رسپانسیو
 • مستثنی کردن نوشته ها با ID آنها در صورت عدم تمایل به نمایش در نوشته های خاص

این افزونه به صورت رایگان عرضه شده است اما اگر می‌خواهید به گزینه های پیشرفته تری شامل انواع مختلف اسلایدرها و طرح های متنوع دسترسی داشته باشید باید نسخه Pro افزونه را خریداری کنید.

Category Posts Widget (افزونه های آخرین نوشته ها)

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

وردپرس برای نمایش محتوا در سایدبار، یک ابزارک درون ساخته دارد اما قابلیت های این ابزارک محدود است. به عنوان مثال، با استفاده از این ابزارک نمی‌توانید آخرین نوشته های خود از دسته های مختلف را نشان دهید. افزونه Category Posts Widget امکان این کار و بسیاری قابلیت های دیگر را برای شما فراهم می‌کند. این افزونه از جمله بهترین افزونه های ابزارک ها و نوار کناری وردپرس است که به شما کمک می‌کند استفاده بهینه ای از سایدبار سایت وردپرس خود و دیگر نواحی ابزارک ها که قالب شما در اختیارتان قرار می‌دهد، کنید.

افزونه Category Posts Widget دارای تعداد نصب فعال بیش از 80 هزار است و امتیاز 4.5 از 5 را کسب کرده است.

Display Posts (افزونه های آخرین نوشته ها)

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

افزونه Display Posts با نام قبلی Display Posts Shortcode به شما کمک می‌کند بدون داشتن دانش PHP یا ویرایش فایل های قالب، لیست نوشته های سایت وردپرس خود را در نوشته ها، برگه ها، سایدبار و هر ناحیه متنی دیگری که بخواهید، نمایش دهید و از آرگومان ها برای نمایش دسته ها و برچسب های خاص، نوع خاصی از پست ها و بسیاری امکانات دیگر استفاده کنید.

List category posts

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

اگر بخواهید نوشته های یک دسته خاص را در یک نوشته یا برگه وردپرس لیست کنید، افزونه List category posts امکان این کار را به شما می‌دهد. این افزونه یک شورت کد در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آن، بدون اینکه نیاز به ایجاد هیچ تغییری در سایت وردپرس خود داشته باشید، لیست نوشته های یک دسته خاص را در هر ناحیه متنی که بخواهید نمایش دهید.

افزونه List Category Posts بیش از 100 هزار نصب فعال داشته و امتیاز 4.7 از 5 را کسب کرده است.

Post Grid

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

قالب های وردپرس که برای وب سایت های مجله ای یا عکاسی طراحی شده اند، از طرح بندی های شبکه ای برای نمایش پست ها استفاده می‌کنند. اما بیشتر قالب های وردپرس امکان نمایش نوشته ها به صورت شبکه ای را نمی‌دهند. اگر می‌خواهید نوشته های سایت وردپرس خود را به صورت شبکه ای نمایش دهید، افزونه Post Grid به شما کمک می‌کند.

نمایش نوشته ها به صورت عمودی برای اکثر وب سایت ها کارایی خوبی دارد. اما اگر بخواهید تعداد زیادی نوشته نمایش دهید، این طرح بندی فضای زیادی را اشغال می کند.

از طرف دیگر اگر اقدام به ساخت برگه برای نوشته ها در وردپرس کرده اید و از یک برگه سفارشی استفاده می کنید، می‌توانید از یک طرح بندی شبکه ای برای نمایش آخرین نوشته های خود در آن استفاده کنید. این کار باعث صرفه جویی در فضا می‌شود، به این ترتیب می‌توانید گزینه های دیگری را به صفحه اصلی خود اضافه کنید. همچنین به دلیل استفاده از تصاویر شاخص، از نظر بصری نیز ظاهر صفحه اصلی شما را زیباتر می‌کند. افزونه Post Grid امکان انجام این کار را به شما می‌دهد.

upPrev

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

افزونه upPrev افزونه ای است که آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وب سایت وردپرسی شما را به صورت یک کادر شناور در انتهای صفحه نشان می‌دهد. وقتی بازدیدکننده به انتهای نوشته نزدیک می‌شود، افزونه upPrev یک باکس نوشته های مرتبط به او نشان می‌دهد. شما می‌توانید نوشته های مرتبط را از میان مطالب قبلی موجود در سایت، از یک دسته یا برچسب خاص یا به صورت تصادفی انتخاب کنید.

افزونه upPrev بیشتر از یک سال است که بروزرسانی نشده و با آخرین تغییرات وردپرس تست نشده است. اما از آنجا که یک افزونه رایگان با کاربرد مشابه آن را پیدا نکردم، شاید دانستن نام این افزونه و کاربرد آن برای شما مفید باشد.

افزونه دیگری که امکان نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب را به صورت پاپ آپ به شما می‌دهد، افزونه Elementor Pro است. اگر نسخه پرمیوم افزونه Elementor یعنی Elementor Pro را خریداری کنید می‌توانید به ابزار قدرتمند ساخت پاپ آپ المنتور (Elementor Popup Builder) دسترسی پیدا کنید. این ابزار به شما امکان نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب سایت را به صورت پاپ آپ می‌دهد.

بهترین افزونه های نمایش نوشته های مرتبط در وردپرس

Yet Another Related Posts

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

Yet Another Related Posts Plugin که با نام YARPP نیز شناخته می‌شود، یکی از محبوب ترین افزونه های نوشته های مرتبط در وردپرس است که بیش از 100،000 نصب فعال داشته و امتیاز 4.6 از 5 را کسب کرده است. این افزونه هم از متن و هم از تصاویر بندانگشتی برای نمایش پست های مرتبط پشتیبانی می‌کند.

YARPP از یک الگوریتم داخلی برای یافتن نوشته های مرتبط استفاده می‌‌کند. همچنین دارای یک سیستم template عالی است که پشتیبانی از نمایش تصاویر بندانگشتی همراه با متن، پشتیبانی از انواع پست های سفارشی و نمایش فید RSS را دارد.

تنها عیب آن این است که اگر سایت شما بسیار بزرگ باشد، YARPP می‌‌تواند منابع سرور را درگیر کند. اما نسخه حرفه ای این افزونه با استفاده از سرورهای خود، این مشکل را حل کرده است.

Contextual Related Posts

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

Contextual Related Posts یکی دیگر از افزونه های قدرتمند برای نمایش نوشته های مرتبط است. این افزونه سعی دارد با تکیه بر محتوا میزان ارتباط نوشته های مرتبط را با متن اصلی افزایش دهد. همچنین می‌تواند نوشته های مرتبط را به صورت متن یا همراه با تصاویر بندانگشتی نمایش دهد.

افزونه Contextual Related Posts برای مطالب مرتبط متنی بدون تنظیمات خاصی کار می‌کند و تنظیمات آن ساده تر است. برای نمایش تصاویر بندانگشتی وقتی تصویر شاخصی در متن وجود نداشته باشد، از تصاویر داخل محتوا استفاده می‌کند.

Related Posts for WordPress

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

Related Posts for WordPress یک افزونه محبوب و سبک وزن برای نمایش پست های مرتبط است. این افزونه تمام وظایفی که منابع سرور را اشغال می‌کند در ناحیه ادمین انجام می دهد و از کش برای نمایش پست های مرتبط استفاده می‌کند.

این افزونه سریع است و سرعت سایت شما را پایین نمی‌آورد. همچنین از متن و تصاویر بندانگشتی برای نمایش پست های مرتبط پشتیبانی می‌کند.

نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که نسخه رایگان افزونه Related Posts for wordPress بیش از یک سال است که بروزرسانی نشده و با تغییرات اصلی وردپرس آزمایش نشده است.

Related Posts by Taxonomy (بهترین افزونه های آخرین نوشته ها و نوشته های مرتبط در وردپرس)

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

طبقه بندی در وردپرس برای مرتب سازی مطالب استفاده می‌شود. دسته ها و برچسب ها دو طبقه بندی پیش فرض وردپرس هستند که توسط اکثر وبلاگ های وردپرس مورد استفاده قرار می‌گیرند.

افزونه Related Posts by Taxonomy به شما امکان می‌دهد تا پست ها را با استفاده از دسته یا برچسب نمایش دهید. سپس پست های مرتب را در همان دسته یا برچسبی که در حال حاضر نشان داده می‌شود، نمایش می‌دهد. این افزونه برای طبقه بندی های سفارشی و انواع پست ها نیز کار می‌کند و به شما امکان می‌دهد پست های مرتبط را برای سایر موارد محتوا نیز نمایش دهید.

شما می‌توانید پست های مرتبط را در نوشته ها، با یا بدون تصاویر کوچک یا در یک ابزارک نوار کناری نمایش دهید.

افزونه Related Posts by Taxonomy نسبت به سایر افزونه های نوشته های مرتبط گزینه های محدودی ارائه می‌دهد و از طبقه بندی به عنوان یک متریک استفاده می‌کند، به این معنی که ممکن است نتایج شما بهترین پست های مرتبط نباشند.

Related Posts Thumbnails

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

Related Posts Thumbnails Plugin for WordPress از بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و نوشته های مرتبط در وردپرس است که تصاویر بندانگشت نوشته های مرتبط را زیر محتوای پست ها نشان می‌دهد. این افزونه به شما امکان می‌دهد اندازه تصاویر بندانگشتی، تنظیمات نمایش و نوع ارتباط پست ها را سفارشی سازی کنید.

افزونه Related Posts Thumbnails به صورت پیش فرض از تصویر بندانگشتی اولین عکسی که در نوشته موجود است، استفاده می‌کند. این تصویر بندانگشتی توسط وردپرس تولید شده و با اندازه هایی که در تنظیمات رسانه مشخص شده است روی سرور آپلود می‌شود. شما می‌توانید از اندازه های پیش فرض استفاده کنید یا اگر قالب شما از تصاویر بندانگشتی پشتیبانی می‌کند از اندازه های سفارشی استفاده کنید.

Inline Related Posts (بهترین افزونه های آخرین نوشته ها و پست های مرتبط در وردپرس)

افزونه نمایش آخرین نوشته ها و مطالب در وردپرس

Inline Related Posts یکی دیگر از افزونه های محبوب نوشته های مرتبط در وردپرس است که با سایر افزونه های این لیست اندکی تفاوت دارد. این افزونه به جای نمایش پست های مرتبط در زیر محتوا، آنها را در داخل مقالات شما نشان می‌دهد. این نوع نمایش درونی مطالب مرتبط در سایت های خبری و وبلاگ ها بسیار رایج است.

افزونه Inline Related Posts پست های مرتبط را هنگامی نمایش می‌دهد که کاربران بیشتر درگیر محتوا هستند و احتمال کلیک کردن آنها بیشتر می‌شود. راه اندازی آن آسان است و به شما امکان می‌دهد مکان هایی که می‌خواهید لینک پست های مرتبط نشان داده شود را کنترل کنید. اما اگر می‌خواهید پست های مرتبط را در انتهای هر محتوا نمایش دهید، باید یک افزونه دیگر نصب کنید.

جمع بندی

اگر می خواهید ظاهر کلی وب سایت خود را بهبود داده و آن را پویاتر و تعاملی‌تر کنید، افزونه های معرفی شده در این مقاله به شما کمک زیادی خواهند کرد. این افزونه ها لینک هایی را به محتواهای موجود در سایت شما نشان می‌دهند، نوشته های مرتبط نشان داده شده را براساس نوع پست و برچسب سفارشی کنترل می‌کنند و به شما کمک می‌کنند تا روی نوشته های خود که در مناطق مختلف ابزارک ها نشان داده می‌شوند کنترل بیشتری داشته باشید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

 

الان وقتشه!

جهت مشاوره و ساخت طراحی سایت حرفه ای و بهینه سازی سایت و تولید محتوا تماس بگیر

نویسنده

مدیر سایت

حمیده عابدی کارشناس کامپیوتر رشته نرم افزار هستم و مشغول کار در در زمینه طراحی سایت با وردپرس و آشنا به سئو و بهینه سازی سایت، تولید محتوا، برنامه نویسی HTML, CSS هستم.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *