پلاگین وردپرس

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

ممکن است در برخی از وب سایت ها مشاهده کرده‌اید که وقتی بر روی یک تصویر کلیک می‌کنید و تصویر در یک جعبه (Box) به نمایش در می‌آید که صورت تمام صفحه و کاربر پسند است. نه تنها تصاویر، بلکه هر فایل چند رسانه ای را می توان بدین شکل نمایش داد. در ادامه به موضوع افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس و چگونگی انجام آن می‌ پردازیم.

لایت باکس ها یکی از بهترین انواع ایفکت‌ها هست که می‌توانیم به تصاویر بدهیم. با یک نگاه به بازار افزونه ها می‌توان دریافت که لایت باکس ها قسمت وسیعی از ذهن توسعه دهندگان افزونه‌ها را به خود مشغول کرده است و به خاطر همین موضوع، امروز در بازار افزونه های وردپرس می‌بینیم که تعداد افزونه‌های این حوضه بسیار زیاد و متنوع شده است.

بهترین افزونه های لایت باکس وردپرس برای ساخت گالری تصاویر

Responsive Lightbox & Gallery

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

Responsive Lightbox & Gallery دارای بالاترین امتیاز بین پلاگین های رایگان Lightbox وردپرس است. این افزونه به دلیل سهولت استفاده در بین افزونه های گالری ساز وردپرس و کاربران لایت باکس بسیار محبوب است.

شما می‌توانید از سازنده کشیدن و رها کردن آن برای ایجاد هر نوع پاپ آپ لایت باکس استفاده کنید و حتی از Visual Composer هم استفاده می‌کند؛ بنابراین می توانید ویژگی های بیشتری برای سفارشی سازی داشته باشید. افزونه Responsive Lightbox & Gallery به شما امکان می‌دهد تصاویر، فیلم ها و محصولات فروشگاه ای کامرس خود را به صورت گالری نمایش دهید. این افزونه با در نظر گرفتن SEO ساخته شده و سبک و سریع است.

Simple Light Box (افزونه های گالری ساز لایت باکس)

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

Simple Lightbox یکی از بهترین افزونه های گالری ساز به سبک لایت باکس در وردپرس است که برای کسانی که به دنبال طراحی تمیز و مینیمالیستی هستند، بسیار عالی است.

با کمک Simple Lightbox می‌توانید در عرض چند دقیقه پاپ آپ های لایت باکس ایجاد کنید، آنها را مطابق با نیاز خود سفارشی کرده و به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. شما می‌توانید ویژگی lightbox را در نوشته ها، برگه ها، منوها، دسته ها، صفحه اصلی و موارد مختلف فعال کنید. با استفاده از Simple Lightbox می‌توانید نمایش اسلایدی ایجاد کرده، انتقال و انیمیشن به آن اضافه کنید و سرعت همپوشانی پاپ آپ را کنترل کنید.

برخی از ویژگی های Simple Lightbox عبارتند از:

 • قالب های قابل تنظیم برای lightbox
 • قالب های پاسخگو برای تلفن همراه
 • فعال کردن لینک ها به صورت خودکار
 • انتخاب از بین طرح های روشن و تاریک
 • استفاده از پیمایش صفحه کلید
 • پشتیبانی از لینک ها در ابزارک ها و پیوست تصویر وردپرس

Easy FancyBox

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

Easy FancyBox از دسته پلاگین های مینیمال لایت باکس وردپرس است که از استایل FancyBox استفاده می‌کند. FancyBox یک روش فانتزی برای نمایش تصاویر، فیلم ها، اسناد قابل حمل و محتوای داخلی وب سایت است. اگر در پست های خود تصاویر کوچک شده‌ای دارید که به نسخه بزرگ اصلی آنها لینک داده شده‌اند، با استفاده از FancyBox می توانید به جای اینکه تصاویر را در یک صفحه خالی باز کنید، آنها را به صورت لایت باکس نمایش دهید. بنابراین این افزونه را نصب کنید، تصاویر و گالری های عکس خود را هنگام آپلود به فایل‌های رسانه ای آنها لینک دهید و لایت باکس به طور خودکار ایجاد می‌شود.

یکی از بهترین ویژگی‌های افزونه Easy FancyBox این است که به طور خودکار محتوا را تشخیص می‌دهد. به این معنی که از ویدئوهای پلتفرم‌های معروف مانند YouTube ، Vimeo و نقشه های Google پشتیبانی می‌کند.

WP Featherlight

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

WP Featherlight به شما امکان می‌دهد یک لایت باکس ساده، مینیمال و پاسخگو برای وب سایت وردپرس خود ایجاد کنید. وقتی پلاگین را نصب می‌کنید، به طور خودکار همه تصاویر و گالری‌های شما را به صورت یک پنجره لایت باکس نمایش می‌دهد. این افزونه یک طراحی ساده و تمیز دارد که آن را بسیار سبک وزن و سریع می‌کند؛ اما شما نمی‌توانید پاپ آپ لایت باکس را تنظیم کنید زیرا یک پنجره مینیمالیستی برای شما ایجاد می‌کند. اگرچه این ویژگی ممکن است یک نقطه ضعف باشد اما برای مبتدیانی که فقط یک پنجره سبک کوچک بدون تنظیمات اضافی می‌خواهند بسیار عالی است.

برخی ویژگی های اصلی WP Featherlight عبارتند از:

 • استفاده از آن بسیار آسان است
 • یک پلاگین سبک که تاثیری در سرعت بارگذاری سایت شما نخواهد داشت
 • هنگام نصب به طور خودکار تصاویر و گالری ها را اضافه می‌کند
 • گزینه غیرفعال با یک کلیک را ارائه می‌دهد
 • طراحی لایت باکس مینیمالیستی و ساده

FooBox

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

FooBox یکی از افزونه های گالری ساز لایت باکس وردپرس برای هر کسی است که به دنبال یک طراحی پاسخگو است. از آنجا که این افزونه دکمه‌ها را مرتب کرده و تصاویر را طوری تنظیم می‌کند که هم در جهت عمودی و هم افقی در دستگاه های تلفن همراه ظاهر عالی داشته باشد، بهترین عملکرد را برای رسپانسیو کردن لایت باکس دارد.

نکته مثبت دیگر برای استفاده از FooBox پشتیبانی از ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس است. بنابراین می‌توانید از آن به همراه بلوک‌های تصویر و گالری خود استفاده کنید و به طور خودکار زیرنویس‌های تصویری که در گوتنبرگ تنظیم شده‌اند را برمی‌دارد.

برخی از ویژگی‌های شگفت انگیز افزونه FooBox عبارتند از:

 • طراحی تعاملی
 • بدون پیکربندی اضافی
 • از فیلم ها‌، HTML و iFrame پشتیبانی می‌کند
 • می توانید از بین 5 طرح رنگی، 11 نماد لودر و 12 آیکون دکمه ای یکی را انتخاب کنید
 • بیش از 85 تنظیم مختلف قابل سفارشی سازی
 • ادغام با سایر افزونه های وردپرس مانند افزونه WooCommerce

این افزونه پولی است اما یک دوره تست رایگان 7 روزه دارد.

اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید، مقاله آموزش FooBox افزونه ایجاد تصاویر لایت باکس در وردپرس را مطالعه کنید.

WP Video Ligthbox

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

WP Video Ligthbox افزونه ای برای ایجاد لایت باکس ویدیویی در وب سایت وردپرس شما است. این افزونه فیلم ها را در پوشش لایت باکس جاسازی کرده و به شما امکان می‌دهد توجه کاربر را جلب کنید و تعامل ایجاد نمایید.

شما می‌توانید فیلم‌ها را از پلتفرم‌های مختلف مانند YouTube یا Vimeo اضافه کنید و حتی گزینه افزودن تصاویر و iframe ها به لایت باکس رسپانسیو را ارائه می‌دهد. هر یک از المان‌های لایت باکس قابل تنظیم است و به شما امکان ایجاد پاپ آپ لایت باکس خیره کننده‌ای را می‌دهد.

برای استفاده کامل از WP Video Lightbox می‌توانید سایر ویژگی‌های آن را بررسی کنید:

 • به راحتی لایت باکس ویدیوی خود را سفارشی کنید.
 • سرعت انیمیشن را کنترل کنید.
 • از انواع مختلف فایل های رسانه ای پشتیبانی می‌کند.
 • گزینه پخش خودکار را ارائه می‌دهد.
 • طراحی ها تمیز و پاسخگو هستند.
 • گزینه اتصال لینک در دسترس است.

OptinMonster

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

افزونه OptinMonster یکی از قوی‌ترین افزونه‌های موجود جهت نمایش Light Box Popup بر روی صفحه سایت وردپرسی شماست. به کمک قدرت این افزونه می توانید بازدیدکنندگان سایت خود را به عضویت در خبرنامه یا بسیاری موارد دیگر ترغیب کنید.

این افزونه قابلیت‌های زیادی را به شما ارائه می‌کند که از جمله‌ی آنها می‌توان به قابلیت طراحی و نمایش انواع فرم ها در سایت وردپرسی می‌باشد. قابلیت ایجاد انواع فرم، قابلیت نمایش فرم‌ها به صورت پاپ آپ و … از جمله ویژگی‌های این افزونه می‌باشد.

امکانات موجود در افزونه OptinMonster

 1. افزونه OptinMonster یک افزونه بسیار محبوب در زمینه بهینه سازی نرخ تبدیل و یا افزونه در جهت متقاعد سازی مشتری به خرید و کاربر شدن یک سایت می‌باشد.
 2. افزونه OptinMonster برای فرد استفاده کنند این امکان را به ارمغان می آورد تا بازدیدکنندگان وب سایت را به کاربران و مشتریان تبدیل نمایند و همچنین این افزونه در سیستم مدیریت محتوای وردپرس این امکان را فراهم می‌کند تا در کمترین زمان ممکن مشتریان بتوانند ایمیل بیشتر و مناسب‌تری دریافت نمایند.
 3. در افزونه یک سری فرم‌‌های از پیش ساخته شده وجود دارد که به صورت کامل شخصی سازی شده‌اند و کاربر می‌تواند نسبت به ساختن و همچنین با استفاده از فناوری بسیار آسان و کاربردی کشیدن و رها کردن آنها را شخصی سازی و سفارشی نمایید.
 4. همچنین شما می‌توانید با استفاده از فرم‌های موجود افزونه وجود دارد کمپین‌هایی را ایجاد می‌کند که هر کاربر می‌تواند آنها را شخصی سازی کرده و بنابرین پیغام مدیرسایت در کمترین زمان ممکن به دست کاربران و بازدیدکنندگان سایت خواهد رسید.

Photonic Gallery and Lightbox

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

Photonic گالری وردپرس را می‌گیرد و با قابلیت های اضافه شده فوق العاده آن را شارژ می‌کند. این برنامه از چندین منبع و پارامتر جدید پشتیبانی می‌کند تا محتوا و ظاهر گالری‌های شما را افزایش دهد.

این برنامه از عکس‌های فلیکر، آلبوم‌ها (Photosets)، گالری‌ها و مجموعه‌ها، همراه با عکس‌ها و آلبوم‌های Google Photos، پوشه‌ها، آلبوم‌ها و تصاویر SmugMug ، عکس‌های Zenfolio  Photosets و گروه‌ها و عکس‌های اینستاگرام پشتیبانی می‌کند.

همچنین می‌توانید احراز هویت را تنظیم کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند عکس‌های خصوصی و محافظت شده از هر ارائه دهنده را مشاهده کنند.

از بین تمام افزونه‌های رایگان یا پولی، Photonic دارای پشتیبانی داخلی برای بیشترین تعداد اسکریپت‌های لایت باکس است. این شامل اسکریپت‌هایی است که بدون تکیه بر کتابخانه‌های خارجی، و یا آنهایی که به jQuery احتیاج دارند، با JavaScript خالص اجرا می‌شوند.

Nivo Slider

 
بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

افزونه Nivo Slider یکی از بهترین افزونه های اسلایدر وردپرس است که نه تنها سرعت بالایی دارد بلکه امکان پیکربندی تنظیمات مختلفی مانند اندازه اسلایدر، سرعت انیمیشن، زمان متوقف شدن بر روی هر اسلاید، امکان نمایش/عدم نمایش پیکان های ناوبری و بسیاری موارد دیگر را دارد. همچنین افزونه Nivo Slider Pro راهی آسان و جذاب برای نمایش محتواهای شاخص ارائه می‌دهد.

یکی از این افزونه‌های وردپرسی که با استفاده از پلاگین قدرتمند Nivo Slider یک اسلایدر بی‌نقص در اختیار کاربر می‌گذارد افزونه‌ی Nivo-Slider-For-Wordpress است. ویژگی بارز این افزونه زیبایی و جذابیت در کنار شیوه‌ی استفاده ی بسیار آسان است. در ادامه به برخی قابلیت‌های کلیدی آن اشاره می کنیم.

 1. آپلود آسان تصاویر
 2. برش دادن تصاویر از محل دلخواه در محیط ایجکس
 3. امکان اضافه کردن توضیح برای هر کدام از تصاویر
 4. امکان اضافه کردن لینک برای هر کدام از تصاویر
 5. استفاده از افکت های زیبای Nivo-Slider
 6. دسترسی به کلیه ی تنظیمات پلاگین Nivo-Slider از طریق منوی تنظیمات افزونه
 7. امکان تنظیم ابعاد اسلایدر به صورت دلخواه جهت قرار گرفتن قسمت دلخواه سایت
 8. پیاده سازی ساده و سریع در قالب سایت تنها با کپی کردن کد مربوطه
بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

اگر در حال حاضر از Jetpack استفاده می‌کنید، می‌توانید Carousel by Jetpack را به عنوان ابزار لایت باکس خود امتحان کنید. این به سادگی گالری پیش فرض وردپرس که ممکن است در یک پست یا صفحه داشته باشید را به یک تجربه تصویر تمام صفحه تبدیل می‌کند.

NextGen Gallery by Imagely

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

NextGen Gallery by Imagely یک افزونه بسیار محبوب وردپرس است که به شما امکان می‌دهد یک لایت باکس عالی وردپرس بسازید. ویژگی lightbox به عنوان بخشی از یک افزونه بسیار قوی ارائه می‌شود که برای عکاسانی که می‌خواهند کارهای خود را به صورت آنلاین بفروشند و اگر به دنبال یک گالری lightbox با تصاویر کوچک هستید بسیار مناسب است.

ARI Fancy Lightbox

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

اگر به دنبال ایجاد Popupهای ریسپانسیو و سازگار با هر نوع نمایشگری هستید این افزونه را به شما پیشنهاد می‌کنم. این پلاگین به شما قابلیت افزودن ویدیو از YouTube, Vimeo, Vine و… را می‌دهد. با افزونه فروشگاه ساز ووکامرس سازگار است. بنابراین می‌توانید محصولات فروشگاه خود را در آن به نمایش در آورید.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این افزونه بستن کلیک راست روی تصویر به منظور جلوگیری از دانلود آن است.

ModuloBox

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

ModuloBox یک افزونه قدرتمند است که به شما امکان می‌دهد لایت باکس وردپرس کارآمد ایجاد کنید. همچنین فوق العاده قابل تنظیم است بنابراین می‌توانید کارهای مختلفی را با لایت باکس خود انجام دهید.

Popup Press (پلاگین پولی)

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

Popups Press یک افزونه pop-up و lightbox وردپرس با ویژگی‌های شگفت‌انگیز است. این پلاگین کاملاً ممتاز و برتر است که از تمام توابع لازم بهره می‌برد، این افزونه مطمئناً یک انتخاب عالی است. استفاده و سفارشی سازی آسان، خلاقیت ایجاد کنید و وب سایت خود را از دیگران متمایز کنید. پنجره های popUp نامحدود و رسپانسیو بسازید.

Quick View (پولی – Premium)

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

Quick View یک پلاگین مناسب AJAX است که که به کاربران کمک می‌کند پست یا صفحه WordPress را به سبک Lightbox باز کنند.

این افزونه با داشتن 11 الگوی لایت باکس و 7 انیمیشن جذاب نه تنها تجربه کاربری بهتری را در بازدیدکنندگان ایجاد می‌کند بلکه طراحی رابط کاربری منحصر به فرد و مدرنی را نیز به همراه دارد.

Revolution Lightbox WordPress Plugin 

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

Revolution Lightbox یک افزونه انعطاف‌پذیر وردپرس است. همچنین این افزونه پولی است، این برنامه دارای ویژگی‌هایی برای ویرایش، رنگ آمیزی، حاشیه بندی و سایه انداختن است. این پلاگین از انواع پرونده‌های رسانه‌ای پشتیبانی می‌کند. به راحتی قابل تنظیم است. بنابراین اگر این ابزار را بخرید ویژگی‌های زیادی خواهید داشت.

Lightbox Revolution Plugin وردپرس  در تمام مرورگرهای بزرگ و دستگاه های تلفن همراه مانند iPhone، iPad، iOS، Android و Windows8 اجرا می‌شود. این پشتیبانی برای تصویر، ویدئو (mp4)، صوتی (mp3)، Vimeo، یوتیوب، iFrame، AJAX، محتوای HTML، نقشه‌های گوگل و فلش است.

Image Hover Ultimate

بهترین افزونه لایت باکس تصاویر وردپرس

Image Hover Ultimate یکی دیگر از افزونه‌های بسیار سبک وردپرس lightbox است که افکت‌ها و انیمیشن‌های شناور را به تصاویر شما اضافه می‌کند. دارای 500+ جلوه زیبا مانند سبد و ذره بین است که با تمام صفحه سازان مدرن کار می کند.

این یک پلاگین سبک است که می‌تواند تصاویر شما را زنده کند و سایت شما را جذابتر کند.

الان وقتشه!

جهت مشاوره و ساخت طراحی سایت حرفه ای و بهینه سازی سایت و تولید محتوا تماس بگیر

نویسنده

مدیر سایت

حمیده عابدی کارشناس کامپیوتر رشته نرم افزار هستم و مشغول کار در در زمینه طراحی سایت با وردپرس و آشنا به سئو و بهینه سازی سایت، تولید محتوا، برنامه نویسی HTML, CSS هستم.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *